تأکید بر لزوم آموزش اخلاق حرفه ای به مجریان سفرهای زیارتی

تأکید بر لزوم آموزش اخلاق حرفه ای به مجریان سفرهای زیارتی

مهندس اوحدي رئيس سازمان حج و زيارت در ديدار با اعضاي شوراي آموزش اين سازمان گفت: مقوله آموزش در آموزه‌هاي ديني مورد تأکيد قرار گرفته و يک ضرورت و در همه سطوح مفيد است.
وي افزود: آموزش در عمليات اجرايي، از اجزاي مبنايي کار است که اثرات و تجلي آن در عمليات ميداني قابل مشاهده است، از اين رو لازم است تمامي دست اندرکاران حوزه آموزش در سازمان حج و زيارت با جديت به اين مهم اهتمام ورزند.
رئيس سازمان حج و زيارت ادامه داد: شوراي آموش سازمان بايد بگونه اي برنامه ريزي کند تا مباحثي که به کارگزاران و عوامل دست اندرکار آموزش داده مي‌شود مرتبط با امور اجرايي حج، عمره و عتبات باشد و محتواي آن تأمين کننده نيازها و مسائلي که در عمليات اجرايي اتفاق مي افتد، باشد و شيوه و روش آموزش بايد آنقدر جذابيت داشته باشد که فراگيران از آن استقبال نمايند.
وي ابراز خرسندي کرد: بحمدالله در حوزه آموزش علمي-کاربردي کار دقيق و خوبي صورت گرفته و شما عزيزان در جايگاه متوليان امر بايستي در راستاي حفظ و بهبود توفيقات بدست آمده تلاش کنيد و بنده و همکارانم آماده هرگونه مساعدتي هستيم.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن اشاره به عمليات عمره 93-92 تأکيد کرد: بايستي آموزش‌هاي لازم و کافي به مديران و کارگزاران داده شود و اين عزيزان پس از کسب آمادگي لازم به عمره اعزام شوند که معاونت حج، عمره و عتبات سازمان نيز در امر شما را ياري خواهد کرد.
مهندس اوحدي در پايان خاطرنشان کرد: موضوع رعايت اخلاق حرفه اي از مسائل کليدي در تمامي حرفه‌ها و مشاغل است و از آنجايي که عمده وظايف کارگزاران و عوامل اجرايي سازمان حج و زيارت خدمت‌رساني به زائران بيت الله الحرام ، پيامبر(ص) و حضرت اباعبدالله الحسين(ع) است، اهميت اين موضوع دو چندان شده و لازم است مباحث مرتبط با اخلاق و رفتار حرفه اي در مباحث آموزشي که  به کارگزاران ارائه مي‌شود، گنجانده شود.
گفتني است در اين ديدار اعضاي شوراي آموزش سازمان حج و زيارت گزارشي از اقدامات صورت گرفته، ارائه کردند.

اطلاعات

برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.